Dariusz Józef DrajewiczDariusz Józef Drajewicz - dr nauk prawnych, sędzia, Wiceprzewodniczący Krajowej Rady Sądownictwa.

Ur. 19 grudnia 1972 r. w Krośnie. Od 1997 r. do 1999 r. etatowy aplikant sądowy. Po zdanym egzaminie sędziowskim w Sądzie Apelacyjnym we Wrocławiu w 1999 r. - asesor Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu do 2002 r.; od 2003 r. do 2005 r. - prokurator Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu; od 2005 r. do 2017 r. - sędzia Sądu Rejonowego dla Warszawy Mokotowa w Warszawie - Wydział Karny; od 2017 r. - sędzia delegowany do Sądu Okręgowego w Warszawie, a następnie do Sądu Apelacyjnego w Warszawie, Wiceprezes do spraw karnych Sądu Okręgowego w Warszawie.

Uchwałą Sejmu RP z 6 marca 2018 r. wybrany w skład Krajowej Rady Sądownictwa na czteroletnią kadencję, która rozpoczęła się 7 marca 2018 r. Od 27 kwietnia 2018 r. pełni funkcję Wiceprzewodniczącego Krajowej Rady Sądownictwa.

Autor ponad 70 publikacji z zakresu prawa karnego materialnego i procesowego oraz zagadnień ustrojowych ogłoszonych m. in. w: Kwartalniku Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury, Kwartalniku Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia, Monitorze Prawniczym, Państwie i Prawie, Prokuraturze i Prawie, Przeglądzie Sądowym, Palestrze, Prawie i Medycynie, Prokuratorze, Orzecznictwie Sądów Polskich, Studiach Prawniczych, których tezy były powoływane m.in. w orzecznictwie Sądu Najwyższego.
Uczestnik licznych międzynarodowych konferencji i szkoleń oraz hospitacji sądów za granicą (Australia, Rumunia, Słowenia), studiów podyplomowych, członek komisji egzaminacyjnych.

Podróżnik i fotografik, autor reportaży podróżniczych o Afganistanie, Gwatemali, Indiach, Iranie, Japonii, Kenii, Korei Południowej, Mozambiku, Libanie, Omanie, Papui Nowej Gwinei, Tadżykistanie, Zimbabwe.

zdjęcie do pobrania

print